Flot og velholdt andelsbolig i gode rammer i populære Tjæreborg
Nu har du muligheden for at erhverve dig denne lækre andelsbolig, hvor man bliver del af en god forening i hyggelige Tjæreborg. Boligen fremstår flot med røde mursten samt tag, så man får her en bolig med et flot og gennemført udtryk. Til boligen har man en fin carport med redskabsskur i forlængelse. Dertil en mindre have samt flisebelagt terrasse som byder på masser af sol og kig til foreningens grønne område, hvor der er også er gæsteparkering.
Praktisk indretning med god udnyttelse af m2
Boligen byder på en god og praktisk indretning, hvor spildpladsen er minimal. Fra man har parkeret bilen, så er der direkte adgang ind til bryggers, hvilket er super praktisk i hverdagen, her er der fin plads til overtøj m.m. Boligen byder derudover på:
– 2 gode & lyse værelser med god skabsplads
– 1 flot og lyst badeværelse med god plads, stor bruseniche, pæne gennemgående klinker og praktisk møblement.
– Rummelig stue/spisestue, som uden tvivl er husets leverum med god plads til familie & venner. Herfra store vinduespartier, som giver det bedste lysindfald og med udgang til terrassen, så bliver det ikke bedre.
– I forlængelse af stue har man godt køkken i tidsløse materialer med en masse god bord og skabsplads
Alt i alt en super lækker bolig i Tjæreborg til jer, som ønsker noget der er nemt og lækkert. Vi glæder os til at tage jer med forbi denne finde bolig!