Nyhed
Horsfold 85, Nr Bork, 6893 Hemmet
Fritidsbolig

SKØNT SOMMERHUS NÆR BORK HAVN

Drømmer du om et hyggeligt fristed, hvor feriestemningen indfinder sig, så snart du træder ind ad døren? På Horsfold 85 i Nr. Bork finder du et charmerende sommerhus, der emmer af afslapning, nærvær og ægte sommerhusstemning.

Her får du en skøn base tæt på den populære Bork Havn, hvor der er hyggelige caféer, lystbådehavn, børnevenlig strand og masser af aktiviteter for hele familien. Området byder på naturskønne oplevelser året rundt, hvad enten du er til lange gåture, cykling eller vandsport ved Ringkøbing Fjord.

Som en ekstra bonus er sommerhuset også en attraktiv investering. Ejendommen har en dokumenteret lejeindtægt på ca. 70.000 kr. om året, hvilket giver mulighed for at kombinere egne ferieoplevelser med en solid ekstra indtægt.

Indenfor mødes du af en varm og indbydende atmosfære, hvor der er plads til både afslapning foran brændeovnen og hyggelige stunder med familie og venner. Udenfor kan feriedagene nydes på terrassen med en god kop kaffe eller et glas vin, mens roen sænker sig.

Kort sagt er Horsfold 85 et skønt sommerhus med en attraktiv beliggenhed tæt på Bork Havn, masser af charme og et stærkt udlejningspotentiale – klar til at danne rammen om mange gode ferieminder.


Vil du vide mere om ejendommen?

Jakob Klinge

Ejendrømsmægler - Daglig leder & partner, Varde

1.100.000 kr.
Horsfold 85, Nr Bork, 6893 Hemmet


Yderligere detaljer
Pris 1.100.000 kr.
Udbetaling 55.000 kr.
Ejerudgift pr. måned 1.249 kr.
Brutto pr. md. eksl. ejerudgift 6.193 kr.
Netto pr. md. eksl. ejerudgift 4.957 kr.