Nu har du muligheden for at overtage nøglerne til denne velholdte og løbende moderniserede villa – beliggende i et af Brammings mest attraktive og børnevenlige kvarterer. I Gabelsparken får du ro, tryghed og kort afstand til alt det, der gør hverdagen lettere. Skole, daginstitutioner, indkøb og fritidsaktiviteter ligger alt sammen i gå- og cykelafstand, og de gode stisystemer uden trafik gør det nemt og sikkert for børnene at komme rundt. Villaen ligger i en lukket lomme med grønne fællesarealer og legepladser – et sted, hvor man hurtigt føler sig hjemme.
Villaen rummer 142 veludnyttede kvadratmeter og fremstår i dag indflytningsklar med flere løbende forbedringer og gennemtænkte løsninger. I 2019 valgte de nuværende ejere bl.a. at nedlægge den tidligere gæsteentré for at etablere et ekstra toilet. Huset opfylder dermed mange boligsøgendes ønske om to toiletter – for mange et absolut must, der gør hverdagen mere praktisk og komfortabel.
Det er også værd at nævne, at flere af villaens vinduer løbende er skiftet i takt med behovet, tagrenderne er udskiftet i 2021, og et moderne genvex-anlæg sørger for et sundt indeklima året rundt. Med andre ord står villaen på mange måder tidssvarende og opdateret – men stadig med masser af muligheder for, at du kan sætte dit eget præg.
For hobbyentusiasten eller den, der sætter pris på ekstra plads, får du her også en stor garage, som med fordel kan indrettes som værksted, hobbyrum eller kreativt frirum. Hvad end det er til gør-det-selv-projekter, cykler, værktøj eller fritidsinteresser, er her god plads til det hele – en sjælden bonus i et villakvarter som dette.
Villaens naturlige samlingspunkt er det skønne alrum, hvorfra man vil opleve at få et fantastisk lysindfald fra de store vinduespartier mod haven – suppleret af et ovenlysvindue, som fuldender rummet. Herfra er der direkte udgang til en dejlig terrasse og til den hyggelige udestue, der indbyder til afslapning og samvær det meste af året.
I forlængelse af alrummet finder man en stor og møbleringsvenlig stue med god plads til sofagruppe. Køkkenet er praktisk placeret med nem adgang til både alrum og bryggers. Ønsker man at sætte sit eget præg, kunne det være oplagt at undersøge muligheden for at åbne op mellem stue og køkken – og dermed skabe et moderne, sammenhængende køkken/alrum, hvor lys og rumfornemmelse får lov at brede sig gennem hele huset.
Villaen byder desuden på tre værelser, et stort badeværelse og et praktisk bryggers.
Udvendigt får du en hyggelig og lukket have, der indbyder til både leg og afslapning.
Kontakt ejendrøm allerede i dag for en fremvisning – vi glæder os til at byde dig velkommen i Gabelsparken 64.