Paghs Alle 1, 6705 Esbjerg Ø
Villa

PRISVENLIG VILLA PÅ 191 ETAGEMETER I JERNE!

En masse gode boligkvadratmeter samt disponible kvadrater, dertil en beliggenhed tæt på Esbjerg midtby og alle hverdagens gøremål som indkøb, skole m.m. Huset er også løbende vedligeholdt og moderniseret, så I kan glæde jer til, at blive ejere af et pænt, lyst og indbydende hjem. Ja det starter godt på Paghs alle 1 og vi glæder os til, at fortælle jer meget mere. 
 
Huset er som sagt løbende moderniseret og nuværende ejer har bl.a. fået skiftet køkkenet i deres ejertid, dertil har forrige ejere af huset været både badeværelse og taget på huset efter plus mange andre gode ting, som gør at I får et hus der er klar til indflytning og nemt at gå til.
 
Huset byder kort fortalt på: 

Stueplan

  • Entré med fin plads til overtøj og sko
  • 2 gode værelser, men huset er oprindeligt født med 3 værelser og det vil være nemt at etablere dette igen
  • Stilfuldt køkken med god plads og masser af lys
  • Neutralt og tidsløst badeværelse

 

Kælder

  • God loftshøjde
  • Egen indgang 
  • 3 gode disponible rum, hvor mulighederne er mange – ét af de store rum er oplagt til bl.a. Aktivitetsrum til teenagere hvor de kan samles med venner 
  • Fint vaskerum med toilet

 
Til huset er der en fin overkommelig grund, som børnene kan boltre sig i. Haven vender også godt i forhold til sol, især den store terrasse er en favorit om sommeren og her har I masse af gode stunder i vente. 
 
Vi glæder os til, at tage jer med forbi jeres kommende ejendrøm!


Vil du vide mere om ejendommen?

Ejendrømsmægler - Daglig leder & partner, Esbjerg

1.798.000 kr.
Paghs Alle 1, 6705 Esbjerg Ø


Yderligere detaljer
Pris1.798.000 kr.
Udbetaling90.000 kr.
Ejerudgift pr. måned2.147 kr.
Brutto pr. md. eksl. ejerudgift11.146 kr.
Netto pr. md. eksl. ejerudgift8.710 kr.